Gdańsk Paszcza Lwa:Azotox Smolensk Czerwone Koscioly! | Koncerty

19 So Wrz

18:00

19 So Wrz

22:00

KONCERT

Gdańsk Paszcza Lwa:Azotox Smolensk Czerwone Koscioly!

BILETY
  • 20/ 25 PLN
Zapraszamy na koncert do 
Paszcza Lwa
 (Gdańsk ul. Kwietna 39) w ramach trasy koncertowej Tour The Covid 20.
Bilety po 20 dostępne mailowo bilety@azotox.pl w treści maila wpisujemy Imię i nazwisko, miasto w którym odbywa się koncert oraz ilość biletów. Liczba miejsc ograniczona.
Zaczynamy o 18:00, wydarzenie jak będzie pogoda odbędzie się na dworze. Prosimy, żeby na teren klubu wchodzić w maseczkach i dezynfekować ręce.
Razem z 
Azotox
em wystąpią 
Smoleńsk
 oraz 
Czerwone Kościoły
!
Smoleńsk
 powstał w czerwcu 2018 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Skład zespołu to Paweł „Ćwiku”vokal i bas, Konrad „Tadzik”– gitara, Arek „Ślepy” - druga gitara i Krystian „Grombes” – perkusja
Pomysł założenia zespołu powstał jak to zwykle bywa przy sporej ilości browara.
Paweł „Bajer” (menager Azotox) i Arek „Ślepy” (były perkusista i gitarzysta Azotox) zaczeli snuć plany założenia kapeli. Pomysł podchwycił Ćwiku(maskotka i kierowca Azotox-u). Plany dość szybko przerodziły się w czyny. Z racji bliskich relacji z grupą Azotox do współpracy zaproszono Tadzika (gitara) i Grombesa (perkusja)
Pierwsze próby odbywały się w składzie Bajer– wokal, Ćwiku – bas, Ślepy – gitara, Tadzik – gitara i Grombes– perkusja.
Bajer niestety szybko postanowił ograniczyć się tylko do bycia menagerem pozostawiając darcie mordy Ćwikowi, bardzo szybko z zespołu zniknął również Ślepy. W ten sposób wyklarował się trzy osobowy skład i zaczęła się praca nad nowymi kawałkami. Polały się hektolitry piwa, ale w kilka tygodni powstały pierwsze utwory.
Początkowo bez nazwy zespół zaczął składać dzwięki i słowa w logiczną całość. Założeniem było granie punk rocka w stylu początku lat 80-tych.
Debiut na scenie Smoleńsk zawdzięcza uprzejmości przyjaciół z Azotox-u. W trakcie ich urodzinowego koncertu 29 grudnia 2018r. na scenie jako niespodzianka pojawia się Smoleńsk.
Teksty Smoleńska spodobały się Mariuszowi Giglewiczowi (NOG), który zaprosił Smoleńsk do swojego projektu – Polska Scena Punk. Nagrany został więc numer Sługi Boże – utwór nie był publikowany do czasu wydania przez Mariusza płyty i szerszemu gronu odbiorców ukazał się wraz z płytą.
Na koncercie w Gdańsku będziemy grać utwory z debiutanckiej płyty "Coraz bliżej prawdy".
Boją się nas lokalne media i lokalni politycy i czas wystraszyć resztę kraju....
Azotox
 Zespół pieśni zbuntowanej powstał pod koniec 1990 roku we wsi Brzóstowa w gminie Ćmielów. Charakterystycznymi tekstami i rozpoznawalnym, melodyjnym brzmieniem wbił się w pamięć młodych wówczas ludzi należących do pokolenia drugiej fali polskiego punk rocka. Rosnąca liczba koncertów przyniosła czas na wydawnictwa. Najpierw własnym sumptem zespół rozprowadzał kasetę "Serce matki", dokumentującą jego wczesne dokonania. Wkrótce kawałki Azotoxu ukazywały się już na składankach obok takich gwiazd rodzimej sceny jak KSU czy Cela Nr 3. Popularność rosła, okres ten AZOTOX udokumentował na dwóch wydawnictwach GRS Tapes: „Znaki Naszej Wiary” oraz „Prowokacja” (reedycja na CD Lou & Rocked Boys 2018). W 2001 r. chłopaki postanowili jednak zakończyć działalność.
Azotox reaktywował się po latach grając koncerty m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Lipsku, Lublinie, Kielcach i Krakowie. Ciepłe przyjęcie ze strony publiczności, także tej młodszej, spowodowało, że tych koncertów robiło się coraz więcej. W 2014 roku kapela zagrała w czasie Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny.
Publiczność z wielkim entuzjazmem przyjmuje stare kawałki, ale zespół stara się serwować też coś nowego, w końcu czas niesie nowe przemyślenia. W 2017 r. podczas grudniowego koncertu z okazji nieokrągłego jubileuszu 27 lecia zespołu publiczność miała okazję wysłuchać wszystkich kawałków kapeli, przez scenę przewinęli się byli członkowie, a w przerwie serwowano tort i puszczano archiwalne nagrania wideo z lat ‘90 XX w. To był dobry czas... Na tyle dobry, że do zespołu postanowiło wrócić na stałe dwóch jego dawnych muzyków, w tym jeden z “ojców założycieli”.
W październiku 2019 roku Azotox wydał nowy album Azotoxyczny Świat, który obecnie promuje na koncertach.????
Bedzie ostro! Do zobaczenia niebawem:)!

Zdjęcie 1 z 0

Zamknij

Gdańsk Paszcza Lwa:Azotox Smolensk Czerwone Koscioly!

PARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła