NOWY TERMIN! OSYDA & LUPA | Scena Zgrzyt w Olsztynie | Koncerty

13 So Kwi

19:00

13 So Kwi

23:00

KONCERT

NOWY TERMIN! OSYDA & LUPA | Scena Zgrzyt w Olsztynie

BILETY
  • 30

OSYDA - zespół założony we wrześniu 2022 r. z inicjatywy Michała Osydy (wokal/gitara) i Bartosza Zackiewicza (gitara), jako kontynuacja jednoosobowego projektu muzycznego - Michał Osyda, którego utwory takie jak: "In nomine fati", czy "Grzesznik" wykonany na zlecenie autora powieści grozy, Artura Urbanowicza, do jego książki o tym samym tytule, spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno ze strony odbiorców jak i regionalnych mediów.

Muzyka grupy OSYDA to połączenie nowoczesnego rocka, okraszonego elektronicznymi wtrętami i starej rock'n'rollowej szkoły, która w niektórych utworach wyczuwalna jest już od pierwszych taktów. Dopełnieniem jest charakterystyczna barwa głosu, ukryta pod lekką chrypą frontmana - Michała Osydy oraz przemyślane, emocjonalne teksty, w których Michał opisuje swoje przeżycia, z którymi utożsamić może się niemal każdy.

W lutym 2023 r. formacja nagrała pierwszy singiel zatytułowany "Daj mi czas", którego premiera odbyła się 04.03.2023 r. w audycji "Rockowirówka" Polskiego Radia Białystok.

W lipcu 2023 r. zespół został zaproszony przez jedno z najbardziej uznanych w kraju studio nagrań HERTZ, do wzięcia udziału w prowadzonym przez Braci Wiesławskich, kursie realizacji dźwięku, gdzie kursanci pracowali przy nagraniu utworu Osyda - "Rock'n'Roll".

W październiku 2023 r. zespół OSYDA zajął trzecie miejsce w organizowanym przez Podlaski Instytut Kultury przeglądzie zespołów rockowych "Rockowania", w którym do finałowego etapu dostał się po zmaganiach z około dwudziestoma zespołami z całego województwa.

W grudniu 2023 r. OSYDA uplasował się na trzecim miejscu w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Młodzieżowej "Rockowania" w Mławie. Również w grudniu zespół został jednym z finalistów plebiscytu "Niebieski Mikrofon" Polskiego Radia Białystok. Finałowy koncert w Studio Rembrandt odbędzie się w lutym 2024 r. 

Skład:

  • Michał Osyda - gitara, wokal
  • Bartosz Zackiewicz - gitara
  • Krzysztof Jonio - gitara basowa
  • Przemysław Motuk - perkusja

____

Zespół LUPA powstał w 2015 roku w Białymstoku z inicjatywy dwóch przyjaciół – Łukasza Wasilewskiego oraz Patryka Łuczyńskiego.

Muzyka zespołu to klasyczny MAGIC ROCK. Charakteryzuje się on bogatym brzmieniem, łączącym różne style muzyczne w tym ciężkie riffy gitarowe, mocne brzmienie perkusji, elektroniczne wstawki i klasyczne instrumenty. Teksty piosenek Magic Rock często poruszają tematykę magiczną, fantastyczną lub religijną.

Z początkiem roku zespół wydał trzecią płytę pt. SYNERGIA, której premiera miała miejsce 3 lutego. Na płycie znalazło się 10 autorskich utworów stanowiących esencje promowanego gatunku muzycznego. To ponad 60 min. muzyki przeznaczonej przede wszystkim dla słuchaczy, którzy szukają czegoś nowego i oryginalnego. To muzyka dla tych, którzy nie boją się eksperymentować i odkrywać nowych brzmień.

Na płycie gościnnie zaśpiewali Tomasz Szczepanik (Pectus) - w utworze pt. „Dom na skale” oraz raper CIRA w utworze pt. „Neuroza”.

Na koncertach LUPY publiczność może doświadczyć „magicznego” połączenia ekspresji rocka, energii elektroniki, mroku metalu z elegancją muzyki klasycznej.

Skład zespołu:

  • Łukasz Wasilewski - wokal
  • Patryk Łuczyński - gitara
  • Adam Jaworowski - gitara
  • Marek Sawoń - bas
  • Remigiusz Filarski - perkusja

----------------------------

Bilety na bramce: 30 zł

Drzwi: 19:00

Start koncertu: 20:00

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/share/DHjysCnC5C95RNbx/

Zdjęcie 1 z 0

Zamknij

NOWY TERMIN! OSYDA & LUPA | Scena Zgrzyt w Olsztynie

PARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła