Szarpidrut

Decapitated wolni od zarzutów!

Wczoraj tj. 5 stycznia 2018 r. świat obiegła informacja, że muzycy zespołu Decapitated zostali oczyszczeni z wszelkich zarzutów.

Prokuratura Spokane County odrzuciła oskarżenie o gwałt i porwanie, jakie postawiono wszystkim czterem członkom zespołu Decapitated. Ta skądinąd dobra dla wielu z nas wiadomość ukazała się amerykańskim portalu „The Spokesman-Review”, a także oficjalnie w formie oświadczenia na fanpage zespołu:

 „Wszystkie zarzuty przeciwko Decapitated zostały formalnie usunięte. Aresztowani 8 września w Santa Ana podczas trasy koncertowej, członkowie zespołu znajdowali się w więzieniu do grudnia - wówczas zostali zwolnieni z własnej inicjatywy.

Pojawiły się nowe dowody, które pomogły stwierdzić, że zespół jest niewinny. Podczas procesu, który dałby zespołowi okazję do wysłuchania wszystkich zebranych dowodów, muzycy z zadowoleniem przyjmują decyzję i są podekscytowani możliwością powrotu do swoich domów w Polsce.

Członkowie Decapitated - Wacław, Rafał, Michał i Hubert - składają szczere i serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspierali ich w tym trudnym okresie, w tym fanom, przyjaciołom i rodzinie.”

Przypomnijmy członkowie Decapitated zostali aresztowani w Kalifornii, 9 września 2017 roku. Wówczas oskarżono ich o gwałt, do którego miało dojść w zespołowym autokarze, po koncercie w Spokane, w stanie Waszyngton, 31 sierpnia 2017 roku. W grudniu 2017 r. muzycy Decapitated zostali zwolnieni z aresztu, ale wszyscy są zobowiązani byli zostać w stanie Waszyngton.

Na kilkanaście dni przed procesem, miał się rozpocząć 16 stycznia, prokurator Kelly Fitzgerald złożyła wniosek o oddaleniu wszystkich zarzutów, które ciążyły na wszystkich członkach zespołu Decapitated, bez wpływu na późniejsze rozstrzygnięcie.

Takie rozwiązanie nie zamyka definitywnie sprawy, ponieważ w przyszłości może być ponownie wniesione oskarżenie. 

---
\m/Woszczewski (TEOR Metal MegaZin)

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła