Lunatycy Martwej Dyskoteki z nowym singlem! | NEWSY

Lunatycy Martwej Dyskoteki z nowym singlem!

26 sierpnia miała miejsce premiera najnowszego singla zespołu Lunatycy Martwej Dyskoteki z Poznania.  Utwór pt. Ramadan jest zapowiedzią nadchodzącego albumu LMD.  

Utwór Ramadan jest zapowiedzią drugiego wydawnictwa od Lunatyków. Do tej pory na swoim koncie zespół ma wydaną w 2019r. EP-kę pt. Chaos i Absurd, dostępna w całości na YT (https://bit.ly/2QLTP3p).

Ramadan to dziewiąty miesiąc w muzułmańskim kalendarzu księżycowym, czas postu – także od seksu i przemocy – od świtu do zmierzchu. Słowo pochodzi od arabskiego rdzenia R-M-Ḍ (ر-م-ض‎) oznaczającego „upał”. Jest to ostre zestawienie dwóch skrajnych postawa, ponieważ tekst utworu opowiada o postępowaniu sołdatów na terenach niemieckich podczas kontrofensywy Armii Czerwonej w 1944.  Ważnym dla utworu jest zestawienie dwóch skrajny postaw życiowych. Post jest wojną wydaną samemu sobie. Wstrzemięźliwość, która w innych warunkach jest cnotą, na froncie powoduje agresję i gwałty. 

Lunatycy Martwej Dyskoteki to to zespół łączący postpunk z wieloma innymi gatunkami. W swojej muzyce stawia na wyraziste teksty, przestrzenny rytm oraz "lunatyczne" brzmienie gitar.  W muzyce Lunatyków jest zaklęta jakaś tajemniczość, oniryczność a z drugiej strony obrazowe teksty, pozwalają ułożyć w głowie wyraźne opowieści zawarte w piosenkach.

Lunatycy Martwej Dyskoteki - "Ramadan"

Link do kanału na YouTube https://bit.ly/331j3PN
Link do Soundcloud https://bit.ly/2Ck1Yoz
---
materiał nadesłany
Lunatycy Martwej Dyskoteki

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła