Nagrywanie gitary - Homerecording. | NEWSY

Nagrywanie gitary - Homerecording.

Coraz częściej można spotkać się z tym, że wokaliści oraz kompozytorzy nagrywają swoje gitary w domu. W obecnych czasach jest to bardzo powszechne zjawisko.

Kluczową rzeczą, jaką trzeba wykonać przed rozpoczęciem nagrywania to wybór odpowiedniego mikrofonu.  Jeżeli chodzi o gitary akustyczne to istnieją dwie techniki: technika pojedynczego mikrofonu - mono, oraz technika dwu-mikrofonowa - stereo.

Co zrobić aby odpowiednio ustawić mikrofon?

Warto przetestować z różnych pozycji z której strony nagrywanie przynosi najlepsze rezultaty. Jeżeli tylko mamy taką możliwość to można zapytać się drugiej osoby o opinię. Należy pamiętać, że na brzmienie gitary wpływa także pomieszczenie. Muzyka będzie inaczej brzmiała w wyciszonym pomieszczeniu, inaczej w garażu przy ruchliwej ulicy a jeszcze inaczej w mieszkaniu w bloku gdzie o wyciszeniu można zapomnieć.


Jaki mikrofon wybrać?

Mikrofony pojemnościowe o wiele lepiej przenoszą wysokie częstotliwości, co jest bardzo ważne przy pracy z instrumentami akustycznymi. Mikrofony dynamiczne lepiej sprawdzą się z gitarami elektrycznymi.
Wielu wokalistów wykorzystuje także przetworniki. Jeśli tylko jesteście w posiadaniu odpowiednich wejść to możecie również spróbować wykorzystać wbudowany przetwornik. Połączenie dźwięku przetwornikowego z mikrofonami może przynieść bardzo pozytywne efekty. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że jeśli przetwornik nie jest znakomitej jakości to uzyskany dźwięk raczej nie będzie przypominał tego nagrywanego w studiu. Jednym słowem na przetwornikach nie warto oszczędzać.

https://muzyczny.pl/119605g_Sprzet-naglosnieniowy-Mikrofony-i-akcesoria.html


Na sam koniec warto dodać, że nagrywanie w domu z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularne.  Nie wychodząc do studia nagrań można pochwalić się fanom swoją twórczością.
Pracownicy naszego sklepu z przyjemnością pomogą Wam w doborze odpowiedniego instrumentu. Zadowolenie klienta jest dla nas kluczową kwestią. Pragniemy zauważyć, że stałej współpracy i dobrym kontaktom handlowym z dystrybutorami i producentami, możemy pochwalić się jednym z najlepiej rozwiniętych działów gitarowych w Europie.

Gdzie nas szukać?

Znajdujemy się w Błoniach przy ulicy Muzycznej 1.

Jesteśmy dostępni dla Was pod numerem telefonu 717974600 Z przyjemnością odpowiemy na każde z Waszych pytań!

Sprzęt studyjny, Homerecording - ceny, opinie | Sklep Muzyczny.pl

---

“Artykuł partnera”

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła