Szarpidrut

"Życie to wieczny krąg - tak naprawdę nic się nie kończy, bo wszystko jest energią" - wywiad z Head Vision

"Trzeba jednak pamiętać, że muzyka nie zna granic. Muzykę po prostu się czuje lub nie. Jeśli nasza muzyka na Ciebie działa, to jesteś właściwym jej odbiorcą." - Head Vision, choć wciąż promuje nowy album zatytułowany HoMo, zaczyna powoli pracę nad nowym materiałem. Jak wyglądają plany zespołu? Rozmawiamy z Kamil Gulakiem – gitara, wokal, Jarosław Klocem – akordeon, klawisze oraz Konradem Biczakiem – perkusja

Jak Head Vision minął ubiegły rok i początek bieżącego?
Kamil: Był całkiem udany. Nagraliśmy i wydaliśmy własnym sumptem naszą pierwszą płytę zatytułowaną HoMo. Reakcja słuchaczy na zawartą tam muzykę pozytywnie nas zaskoczyła i zmotywowała do dalszych muzycznych podróży.

Jarek: Zagraliśmy sporo koncertów, w tym byliśmy jedną z gwiazd festiwalu Eko, udzieliliśmy też kilka wywiadów, na zaproszenie odwiedziliśmy TVP Lublin, jak na młody stażem zespół rozkręcamy się z promocją, ale przede wszystkim skupiamy się na tworzeniu dobrej muzy.

Kogo na pewno zainteresuje muzyka Head Vision? Jak wygląda statystyczny słuchacz Waszej muzyki?
Jarek: Jak wygląda to zależy, gdzie kupuje ciuchy, he,he,he… a tak serio, każdy znajdzie coś dla siebie, nie zamykamy się w sztywnych ramach.
Kamil: Nasza muzyka nie jest kierowana do konkretnego słuchacza, choć niewątpliwie łatwiej będzie ją zrozumieć Polakom, zwłaszcza jeżeli chodzi o warstwę tekstową, bo śpiewam po polsku. Trzeba jednak pamiętać, że muzyka nie zna granic. Muzykę po prostu się czuje lub nie. Jeśli nasza muzyka na Ciebie działa, to jesteś właściwym jej odbiorcą.
Konrad: Nasza muzyka stylistycznie jest bardzo zróżnicowana. Każdy w niej znajdzie coś dla siebie :-)

Krążek HoMo promujecie klipem zrealizowanym do utworu Nie_Umieram. Kto odpowiada za realizację tego teledysku? Skąd pomysł na scenariusz?
Jarek: Kamil niech się wypowie, ja byłem statystą...
Kamil: Za realizację Nie_Umieram nie odpowiada żadne „wielkie” studio filmowe i zapewne to widać, haha. Są to tylko dwie osoby, ja i Michał Różański, któremu serdeczne dzięki za pomoc. Mieliśmy kupę pozytywnej zabawy przy realizacji, jak i samym montażu klipu. Pomysł podpowiedziało samo życie. Rodzimy się, krótką chwilę tu trwamy i umieramy. Klip, mam nadzieję, pokazuje, że życie to wieczny krąg - tak naprawdę nic się nie kończy, bo wszystko jest energią.

Planujecie kolejne klipy promujące płytę?
Jarek: Na pewno. Nie jest to proste, nie wystarczy mieć dobry pomysł, ale też pewien budżet. Na szczęście mamy trochę przyjaciół, którzy pomagają nam w realizacji klipów i niezastąpionego Kamila.
Kamil: Oprócz Nie_Umieram na naszym kanale YouTube można zobaczyć jeszcze dwa obrazki z HoMo do Herby i tytułowe HoMo.

Cały czas skupiacie się na promocji swojego pierwszego krążka zatytułowanego HoMo, czy już tworzycie coś nowego?
Jarek: Tak, pracujemy intensywnie nad nowym materiałem.
Kamil: Nowa muzyka, można tak powiedzieć, sama się tworzy. Kolejne pomysły nas samych zaskakują. Będzie ciekawie...

Co Was inspiruje, jakiej słuchacie muzyki?
Jarek: Inspiruje nas otaczający byt i niebyt człowieka, emocje wewnętrzne, które przekładamy na dźwięki. Może się to wydać banalne jeśli odpowiem , że słucham wszystkiego, ale taka jest prawda. Moją uwagę przyciąga to, co ma prawdziwy przekaz, przedstawia dla mnie wartość artystyczną i muzycznie estetyczną oraz wywołuje przeróżne stany emocjonalne.
Konrad: W naszych odtwarzaczach kręcą się krążki od klasycznego rocka, przez nowoczesne metalowe brzmienia, aż do muzyki klasycznej czy muzyki świata. To szerokie spektrum naszych muzycznych zainteresowań wyraźnie przekłada się na naszą twórczość.
Kamil: Mnie inspiruje samo życie, to co widzę, słyszę, co czuję całym sobą... bo to szepcze, a czasem krzyczy i domaga się, bym opowiedział to za pomocą dźwięków.

Head Vision tworzą bardzo doświadczeni muzycy, możecie krótko się przedstawić?
Jarek: Jestem muzykiem z papierami he,he.., ale do tego, co tworzę z chłopakami nie jest to akurat istotne. Grywam z różnymi muzykami, od składu kameralnego po orkiestrę symfoniczną, czy folkową muzykę narodów świata, a z chłopakami Vision Rock. Liczy się to, co w duszy gra. Nigdy wcześniej nie grałem na akordeonie w takim składzie i to jest rewelka, otwiera to nowe możliwości do wykorzystania jego nieograniczonych walorów brzmieniowych, poszukiwania nowatorskich form wyrazu oraz zdobywania nowych umiejętności gry na tym instrumencie.
Konrad: Tak jak Jarek dorobiłem się magistra sztuki :-) Mam na koncie grę min. w takich bandach jak Artrosis, Sacriversum czy Disperse. Oprócz gry z Head Vision gram jeszcze w kilku projektach – od ciężkiego metalu przez muzykę poważną po poezję śpiewaną ;-)
Kamil: Ja nie mam papierów... Moimi dyplomami są kolejne płyty, w których biorę udział.

Gdzie możemy podglądać Waszą aktywność?
Kamil: Naszą bieżącą aktywność można śledzić przede wszystkim na naszym facebook’u i instagramie. Ale również na YouTube i, Bandcamp. Także zapraszamy do „lajkowania’’ i „followowania”.

Gdybyśmy mieli ponownie rozmawiać za rok, czym chcielibyście się pochwalić?
Jarek: Nową płytą, klipami, trasą koncertową i rzeszą fanów.
Konrad: Mamy nadzieję że druga płyta zostanie bardziej zauważona na polskiej scenie muzycznej oraz że zagramy trochę fajnych koncertów.

Dziękujemy za rozmowę.
Kamil: Również wielkie dzięki za zainteresowanie. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z naszą muzyką. Może właśnie to Ty jesteś właściwym jej odbiorcą.

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła