Debiutancki krążek "Fragmenty" | NEWSY

Debiutancki krążek "Fragmenty"

We wrześniu 2015 r. muzycy ANN weszli po raz pierwszy do studia, by zarejestrować swój pierwszy singiel z dwoma utworami: ,,Ostrożna’’ i ,,Zerwanie kontaktu bojowego z życiem’’. Płytę nagrywali w Custom34 Studio w Gdańsku, jednym z najlepszych studiów nagraniowych w Polsce. Jak przyznają zgodnie muzycy, już nagrywając singiel marzyli o płycie, jednak zdawali sobie sprawę, że niełatwo będzie zdobyć pieniądze.

    - Nad płytą pracowaliśmy ciężko i długo - stwierdza perkusista Marcin Niklewicz.
    - Pracę nad płytą zamknęliśmy w trzech sesjach. Jako pierwsze nagraliśmy dwa utwory, które znalazły się na singlu. Podczas wrześniowej sesji zarejestrowaliśmy cztery numery, a w lutym tego roku kolejne cztery. Pracowaliśmy etapami, bo nie mogliśmy sobie z różnych powodów pozwolić na to, by zamknąć się w studio na dwa tygodnie i zarejestrować całość - tłumaczy gitarzysta i kompozytor Paweł Siudej.

    Płyta zatytułowana ,,Fragmenty’’ ukaże się nakładem wydawnictwa Pronet Records. Znalezienie wydawcy wcale nie było proste. Duże wytwórnie nie chcą bowiem inwestować w debiutantów. Jednak zostawiony w Pronet Records materiał roboczy spodobał się wydawcy. Projekt graficzny okładki wykonała Anna Chmielnik. W 8-stronicowej książeczce dołączonej do płyty, oprócz tekstów piosenek, znalazły się też rysunki basisty Kamila Siudeja, prezentujące portrety członków grupy i jedno z pierwszych wykonanych przez niego zdjęć grupowych zespołu.

    - Jak mówił nam wydawca, to jedna z nielicznych okładek, przy której nie było żadnych poprawek. To był pierwszy, i od razu udany projekt - podkreśla Anna Spławska, wokalistka ANN. - Na utalentowaną Annę Chmielnik wpadliśmy u wydawcy. Od razu z Pawłem i Ireną zwróciliśmy na jej prace uwagę. Były proste i konkretne, a nam właśnie o to chodziło.

    - Chcieliśmy, żeby okładka była jak najprostsza, więc nie kombinowaliśmy. Chodziło nam o to, by projekt dotarł do odbiorcy - dodaje Paweł. - Pomysły na tytuł były różne, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na ,,Fragmenty’’, bo przecież nagrywaliśmy tę płytę fragmentami. Tytułowy utwór otwiera płytę i jest zupełnie inny niż reszta.

    - Jest rytmiczny, gitarowy i rock’and’rollowy. Pokazuje kierunek, w którym będziemy podążali - dopowiada Ana. - Dużo jest tych fragmentów. Nie tylko w nagrywaniu, ale i w tym wszystkim co się nam w tym czasie przydarzyło. Na szczęście wszystko się poukładało. Zawsze wierzyłam, że przykre rzeczy przeminą i nadal jako zespół będziemy razem. 

    Z efektu są zadowoleni, choć - jak podkreślają - zawsze coś można poprawić lub zaaranżować na nowo. Piosenki, które zarejestrowali jako pierwsze poddane zostały ponownemu masteringowi, by płyta była jednolita brzmieniowo. I ,,Ostrożna’’, i ,,Zerwanie...’’ brzmią więc inaczej niż na singlu. Choć do premiery debiutanckiego krążka zostało jeszcze kilka dni, muzycy mają już częściowo gotowy materiał na kolejną płytę. Utwory będą w zupełnie innym klimacie, choć niezmienne pozostanie rockowe, gitarowe brzmienie z żeńskim wokalem. Muzycy ANN nie chcą stać w miejscu, lecz się rozwijać i czerpać z nowinek. W ich wyszukiwaniu prym wiedzie Łysy. 

    - Najważniejsze, żeby to ludzi bujało. Na koncertach udaje się nam poruszyć różną publikę i zbieramy pozytywne recenzje po koncertach. Nasza muzyka się podoba, a fani niecierpliwie czekają na płytę - podkreślają muzycy ANN. - Płyta jest dla tych, którzy lubią kawał dobrej muzy, polskie teksty, przestrzenne dźwięki i żeński wokal. Każdy - i miłośnik heavy metalu, i rocka, i popu - znajdzie w niej coś dla siebie. Nasza płyta szybko się nie znudzi. 

    ,,Fragmenty’’ ukażą się w nakładzie 500 sztuk z możliwością dotłoczenia. Wydanie krążka wsparły m.in. samorządy powiatu kościańskiego, miasta Kościana i gminy Kościan oraz firmy prywatne. Płytę będzie  można kupić podczas koncertów ANN, w internecie i u wydawcy. 

    Na debiutanckiej płycie znalazło się 10 piosenek. Każda z nich ma szansę stać się przebojem. Większość jest już dobrze znana słuchaczom. Utwór ,,Zerwanie kontaktu bojowego z życiem’’ trafił do propozycji Listy Przebojów Programu 3, i przez wiele tygodni gościł na różnych listach przebojów internetowych rozgłośni radiowych w Polsce, i poza nią. Utwory ANN są grane m.in. przez Radio Poznań, Radio Elka, Radio Orbit, Radio RockTime. Grupa gra wiele koncertów. Z każdym rokiem więcej. Ten rok zakończą wynikiem ponad 20 występów. Koncerty dają im dużo pewności siebie. Na scenie są autentyczni. W sierpniu 2016 r. ANN dał pierwszy zagraniczny koncert w Niemczech, gdzie zaprezentował się na festiwalu Alinae Lumr w Storkow, u boku gwiazd europejskiej sceny muzycznej. Występ, jak i sam zespół, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem słuchaczy, a ich singiel ,,Ostrożna’’ rozszedł się błyskawicznie. Ponownie zagrają tam 11 listopada w ramach trasy koncertowej promującej debiutancki krążek. W tym roku dadzą 8 koncertów. W grudniu zagrają z zaprzyjaźnionym zespołem Again. W styczniu ANN ponownie ruszy w Polskę, by zagrać m.in. w Toruniu, Warszawie, Krakowie. Póki co nie żyją tylko z muzyki, ale pracują też zawodowo. Nad tym, by udało się pogodzić muzyczną pasję z pracą, czuwa menadżer Irena Mierzejewska, która dba o dobrą organizację trasy.  Płytę będą też promować w stacjach radiowych, m.in. w ,,Czwórce’’, gdzie ANN będzie gościć w audycji ,,Będzie głośno’’.

Źródło: KARINA JANKOWSKA / GAZETA KOŚCIAŃSKA

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła