Wywiad z zespołem Deadly Vision specjalnie dla Szarpidrut.pl | NEWSY

Wywiad z zespołem Deadly Vision specjalnie dla Szarpidrut.pl

Deadly Vision powstało w lipcu 1989 r w Sosnowcu. Założycielami byli "Białko" Mariusz Biełanowicz -gitara, wokal i "Jania" Jarek Janiga - perkusja. Po kilku miesiącach do składu dołączył "Banan" Rafał Banaszek - bass wokal. Zespół nagrał dwa dema "Krwawe tortury" i "Sadist's vision". Nasza muzyka była inspirowana takimi zespołami jak Morbid Angel, Carcass, Deicide, Nocturnus, Vader zagraliśmy wiele koncertów. W roku 1995 zawiesiliśmy próby.... W roku 2016 w składzie: - "Kostek" Paweł Kostka- wokal - "Białko" Mariusz Biełanowicz -gitara - "Banan" Rafał Banaszek - bass - "Tommy" Tomasz Osiński - perkusja rozpoczęliśmy próby, czego efektem było nagranie i wydanie płyty EP "Vicious circle" na której znalazły się 4 utwory: Bliss, Gray, Momentary lapse, Survival. Został również nagrany klip do utworu "Survival".

Obecny skład to:

Paweł Kostka - wokal;

Mariusz Biełanowicz - gitara solowa;

Artur Kwapisz - gitara prowadząca; 

Kamil Kalinowski - bass;

Tomasz Osiński - perkusja.  

Zespół zagrał koncerty min.: Pandemonium, Funeral Whore, Sarinvomit, Necronomicon. Obecnie pracujemy nad płytą LP, która ma się ukazać pod koniec 2019 roku.


1. Na początek banalne pytanie. Skąd nazwa zespołu?


Hmm… Edison wynalazł żarówkę, Fleming penicylinę, a my fajną nazwę dla zespołu (ha, ha, ha). Oczywiście żartuję, żarówkę wynalazł Swan, a tak na poważnie, to tylko jedno na tym świecie jest pewne. Każdy kiedyś umrze, dlatego my przekornie cieszymy się życiem .


2. Od czego zaczęła wasza przygoda z muzyką?


Wiadomo. Od „Paranoid”.


3. Co was zmotywowało do tego aby założyć własny zespół?


W czasach gdy powstawał Deadly Vision nie było Internetu, YouTube’a, smartfonów, była za to szczerość i prawda. To był sposób na życie i jedyna metoda na szerszy przekaz tego co mamy do powiedzenia. Kto wie, może dziś zostalibyśmy youtuberami.


4. Jak zwalczacie stres? Czy w ogóle macie stres przed występem?


Nie ma stresu. Każdy koncert to jak wciągnięta kreska.


5. Jak zaczęła się wasza kariera zawodowa?


Pokończyliśmy szkoły i rodzice kazali iść do pracy… ha, ha.


6. Czym zajmujecie się oprócz muzyki?


Mamy w składzie przedstawicieli branży reklamowej i budżetówki, przedsiębiorców, inżynierów… Każdy z nas pracuje, bycie muzykiem to dość drogie hobby.7. Kto stworzył zespół?


A to można wyczytać w naszym bio na FB. Mario jest obecnie jedynym z ojców założycieli…


8. Jakie macie najlepsze wspomnienia koncertowe?


Tu nie ma podziału na najlepsze i najgorsze. Każdy koncert jest wyjątkowy zarówno ze względu na publikę, jak i na nasze podejście. Nie ma znaczenia gdzie gramy i dla ilu osób. Dla nas to zawsze wydarzenie i każde jest traktowane jak święto.


9. Skąd czerpiecie inspiracje przy pisaniu piosenek?


Ho, ho… Obejrzyj się, popatrz dookoła. Dzieje się tyle, że tematów nie brakuje, a że Paweł pięknie potrafi to ubierać w słowa – szacuneczek dla niego, bo robi to fenomenalnie.


10. Z jakim zespołem najchętniej zagralibyście na festiwalu?


Zdania są podzielone. Ale rządzi Vader.


11. Jakie jest wasze zdanie na temat kondycji muzyki rockowej i metalowej w Polsce, co ewentualnie chcielibyście zmienić?


Scena polska jest bardzo bogata, zwłaszcza underground… Nie będę tu lizał żadnych dup, ale wystarczy się nieco zagłębić w temat. Jest czego posłuchać… Jednak obecnie chyba nie ma co mówić o kondycji… Bardziej o zapaści… Zaraza wyrządziła wiele złego w branży. A co byśmy chcieli zmienić? Rząd ‒ ***** ***.


12. Jakie macie plany na przyszłość?


W najbliższy piątek to pewnie coś wypijemy… A na poważnie – planować dziś to sobie można… Przede wszystkim chcemy nadrobić zaległości koncertowe, bo musieliśmy sporo tego odwołać, a ludzie czekają… jest wręcz głód koncertowy… Pracujemy ponad to na nowym materiałem, będzie miazga, ale na razie sza…


Deadly Vision - Designed to kill (official video) 2020

Linki:

Facebook: https://www.facebook.com/deadlyvisionband

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCsfsaEQu83cbRFSkb0z_ueQ

SZarpidrut.pl: https://www.szarpidrut.pl/zespol/deadly-vision,597.html

---

Witchdoctor

Zgłoś nieodpowiednie treściLOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła