Nadchodzi Rock-Time 2014! | NEWSY

 Rock-Time, czyli Przegląd Amatorskich Zespołów Studenckich, to cykliczna impreza, która odbywa się w każdym roku akademickim – nieprzerwanie od 2003/2004. Tegoroczny koncert finałowy Rock-Time 2014 będzie X z kolei - Jubileuszowym.

Coroczna impreza na stałe wpisała się już w kalendarz muzycznych wydarzeń Opola – Stolicy Polskiej Piosenki. Stale zalewani przez komercyjne nuty staramy się ukazać studentom, że na polskiej scenie muzycznej wiąż jest miejsce na mocne gitarowe riffy czy szczere teksty. Niezaprzeczalnym dowodem sukcesu jest fakt, iż z roku na rok impreza przyciąga coraz większa publiczność. Tworzymy alternatywną scenę muzyczną dla garażowych kapel po to, by Opole kojarzyło się także z kapelami młodymi i ambitnymi - grającymi po prostu dobrą muzykę.

Przegląd ten jest szansą na dostrzeżenie amatorskiego zespołu studenckiego oraz pokazanie swojej twórczości szerokiej publiczności. Rock-Time, to nie tylko koncert finałowy, ale także promocja finalistów na antenie Radia Emiter. Główną nagrodą jest bon na 2000 złotych (brutto) do wydania w wybranym przez zwycięzcę studiu nagraniowym! Przewidziana jest także nagroda organizatorów – występ na Piastonaliach 2014 w Opolu. Dziesięcioletnia historia Przeglądu ukazuje mozaikę niezwykle uzdolnionych muzyków, którzy wzięli udział w Rock-Time’ie. Wyróżnienia swojej twórczości otrzymały m.in. tak zespoły, jak: Pajujo, Niebo, Lustro, Nutshell, Transfusjon, zespół 69, Tabu czy Kamil Bednarek i Star Guard Muffin. W czasach ówczesnych jeszcze nieznane kapele, fenomenalnie wykorzystały szansę promocji, jaką daje Rock-Time. Dziś, wszystkie te grupy rozwijają się, wydają płyty, koncertują czy nagrywają profesjonalne teledyski. A w tym wszystkim towarzyszą im stale powiększające się rzesze fanów.

Tegoroczny finał Przeglądu Amatorskich Zespołów Studenckich Rock-Time 2014 odbędzie się już po raz drugi w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, co niewątpliwie świadczy o rokrocznie wzrastającym prestiżu imprezy.

Imprezę organizuje Studenckie Studio Radiowe EMITER z Opola, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki oraz Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej. Finałowy koncert, na którym wystąpi 6 najciekawszych zespołów odbędzie się 12 marca br.

Informacje o poprzednich edycjach, galerie zdjęć, regulamin – to wszystko na naszym portalu http://rocktime.radioemiter.pl.


Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła