Szarpidrut

22 Pt Mar

20:00

22 Pt Mar

00:49

KONCERT

CH - D Tour / 22 III / Wrocław: DMD/KOIOS/SickNest/Heretique

BILETY
  • 20.00

Bilety: 20 PLN
Start 20:00

KOIOS powstał w 2013 r. z inicjatywy Pawła Sitnickiego i Jana Domańskiego. Charakter zespołu ostatecznie skrystalizował się po objęciu stanowiska wokalisty przez Filipa Pikulskiego i dopełnił dzięki partiom gitarowym Rafała Nowakowskiego i brawurowej grze perkusisty Pawła Solona . Styl muzyczny KOIOS porusza się po ekstremalnych odmianach metalu takich jak death metal, melodic death, czy progressive death metal. Zespół otrzymał wiele nagród na festiwalach takich jak Generacja, Error, Rock Battle of Barcja, Rock Master, Mayday, czy FMB. Swoją debiutancką płytę „Triangulate the Triangle” promował supportując takie zespoły jak Hunter, Sadist, Antigama, Thy Disease, TSA, czy Symbolical. W grudniu 2017r. miała miejsce premiera, oficjalnego video do utworu „Hate?”. Klip otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię oraz specjalne wyróżnienie na festiwalu Figueira FilmArt-Festival w Portugalii, oraz nominacje na festiwalach BMVA w Berlinie oraz L.A. Music Video Awards w Los Angeles.

Członkowie zespołu:
Filip Pikulski - vocals
Paweł Sitnicki - guitars
Rafał Nowakowski - guitars
Janek Domański - bass
Paweł Solon - drums


FB Koios:
https://www.facebook.com/koiosmusic/

KOIOS - Hate? - https://www.youtube.com/watch?v=A7hodfc3TZE

Spotify: https://open.spotify.com/album/2DrLZFM2Np5sUgeFzRHNEu?si=cZcPoJb_RXarz7HyDCCxIQ&fbclid=IwAR1_MT8TWUdVkOD9LGCDQMigzydT41zt_AmUz591O-8SZEKesLLC48sVyO4

*************************************************************

DROWN MY DAY - Kraków
https://www.youtube.com/user/DrownMyDay
https://www.facebook.com/drownmyday
https://drownmyday.bandcamp.com

Jednym z headlinerów trasy Chaos Defined Tour 2019 będzie krakowski Drown My Day. Powstała w 2006 roku grupa proponuje miksturę djentu, deathcore'a, technicznego death metalu oraz hard core'a. Konkretniej, potężny growl, liczne zmiany tempa oraz coś, co najlepiej oddaje słowo "groove". Krakowska załoga może się pochwalić graniem przed Vader, Dying Fetus, Hatebreed, Stick To Your Guns, Decapitated, Frontside, Totem czy Caliban.

najważniejsze fakty
2008 - publikacja EP "One Step Away From Silence"
2012 - produkcja studyjna debiutanckiego albumu "Confessions"
2013 - współpraca z NOIZGATE Records
2013 - wydanie "LP" Confessions
2016 - wydanie EP "Nightmare Becomes Reality"
2018 - wydanie LP "The Ghost Tales"


DROWN MY DAY
Maciek Korczak - wokal
Sergiusz Smolnicki - gitara
Sławomir Wojtas - gitara
Arkadiusz Antosz - bas
Kuba Homik - perkusja


"Battle Royale"
https://www.youtube.com/watch?v=aceaX8dVkD4


****************************************************************


SICKNEST - Katowice / Sosnowiec
https://www.youtube.com/user/Sicknestofficial
https://www.facebook.com/SickNest.official/
http://www.reverbnation.com/sicknest

Zespół SickNest powstał w styczniu 2011 roku.
Przyjęta nazwa odzwierciedla to co dzieje się muzycznie wewnątrz zespołu.

Każdy z nas jest oryginalny w swój szalony sposób, który daje możliwość stworzenia niepowtarzalnej muzyki.

W 2012 roku zespół nagrał demo, gdzie zostały umieszczone dwa zupełnie różne muzycznie utwory, pokazujące potencjał grupy.
Materiał został dobrze przyjęty o czym świadczą recenzje, frekwencja na koncertach oraz zaproszenia do supportowania m.in. Jelonka, Kata oraz Turbo.

Pod koniec roku 2014 zakończyły się prace nad pierwszym pełnym albumem, który nosi tytuł Reality Imprisoned.

8 mocno progresywnych utworów inspirowanych wieloma gatunkami metalu, które zawierają również dozę innych stylów muzycznych.

Głównym założeniem był brak ograniczeń w tworzeniu muzyki.
Po serii koncertów w towarzystwie legend polskiej i zagranicznej sceny metalu, zespół opuszcza Hipis, którego miejsce zastępuje Krzysztof "Mazi" Mazurek.

Rozpoczynają się prace nad kolejnym album. Tymczasem zespół opuszcza wokalista Pilot, którego miejsce po długich miesiącach poszukiwań zajmuje Michal "Ever" Ewertowski.

22 lutego 2019 roku ukaże się drugi album zatytuowany " Chaos Defined".


***************************************************************


HERETIQUE
Projekt zrodził się z początkiem roku 2007 z inicjatywy Grzegorza "Celej'a" Celejewskiego - gitara (kiedyś Mortuary) i Jacka Wołoszczuka - bas (ex. Vox Interium). Kilka tygodni później za mikrofonem pojawia się Marek Szubert "Strzyga", którego potężny growl i opętańcze screamy niejako ukierunkowuje zespół muzycznie. Zaczynają się pierwsze próby i werbowanie pozostałej ekipy, co w niedługim czasie i po selekcji kilku kandydatów przynosi efekt w postaci wykrystalizowania się składu; a więc funkcje gitary solowej obejmuje Piotrek "Peter" Odrobina a za baterią zasiada Radek "Czaszka" Muzyka. W tym skladzie powstają pierwsze spójne kompozycje. ..

Na początku 2008 roku odchodzi Jacek i zakłada Stay Heavy a jego miejsce zajmuje Wojtek Zydroń. Po zmianach personalnych zespół poświęca cały rok na tworzenie materiału i koncertowanie w lokalnych spelunach ku uciesze miejscowej gawiedzi. Pod koniec roku rozpoczęte zostały nagrania materiału demo zatytuowanego .."Primal Blasphemy".., a realizacja tego projektu zakończyła się w lutym 2009; w bardzo skromnych warunkach zarejestrowano 7 utworów w tym cover szwedzkiego In Flames "Lord Hypnos".
W tymże roku grupa postanawia zakosztować trunków w nieco bardziej odległych spelunach i wraz z zespołem Vates rusza w mini trasę grając w Katowicach, Częstochowie, Krakowie, Cieszynie, kończąc wojaże na festiwalu "Metal Park 2009" w Tarnowskich Górach jako jeden z oddziałów kawalerii Szatana przed koncertem legendarnego Turbo...
Kilka tygodni później zespół opuszcza Czaszka, którego zastępuje Grzegorz "Igor" Piszczek, wcześniej perkusista Orion Prophecy. Igor bardzo szybko przechodzi zaprawę bojową na koncertach z Kat & Roman Kostrzewski, Horrorscope, Iscariota, po których zostaje wcielony na stałe w rzesze Heretyków...

Rok 2010 zespół poświęca głównie koncertom, mając zaszczyt dzielić sceniczne deski z takimi zespołami jak Kat & Roman Kostrzewski, Witchmaster, Horrorscope, Azarath, Dual-Coma, Impaled Nazarene czy Moulded Flesh.

W 2011 roku Heretique rozpoczyna nagrania kolejnego materiału zatytuowanego "Ore Veritatis", ścieżki instrumentów zostały zarejestrowane i zmiksowane w rybnickim studio "NoFearRecords"
Postprodukcją zajął się Piotr Nowak (założyciel gliwickiego Vox Interium).
Rozmowy z wydawcą zostały zakończone i płyta ujrzała światło dzienne,

Obecnie członkowie zespołu udzielają się w innych projektach, ale nadal znajdują czas, na uświetnienie swoją obecnością różnych wydarzeń, zarówno lokalnych, jak i tych poza Śląskiem.

Zdjęcie 1 z 0

Zamknij

CH - D Tour / 22 III / Wrocław: DMD/KOIOS/SickNest/Heretique

PARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła