Szarpidrut

15 Pt Mar

19:00

15 Pt Mar

22:00

KONCERT

Gdynia 1988-2018: "Nowa Ziemia 2 & Lastryko" koncert.

BILETY
  • 0.00

Gdynia 1988-2018 to wyjątkowy album, będący swoistym hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. To również próba nowego spojrzenia na kultowy, wydany w 1988 roku, album Gdynia, który zawierał pamiętne nagrania formacji takich jak Pancerne Rowery, Bielizna czy Apteka.

Całe przedsięwzięcie nie tylko prezentuje brzmieniową kreatywność wykonawców z Gdyni i okolic; to również zapis niepowtarzalnych dźwiękowych „kolaboracji” (gościnny udział w nagraniach wzięli między innymi The Pau, Maciej Werk, William Malcolm). Tak jak trzydzieści lat temu, tak i dziś muzyka z Gdyni wybrzmiewa niepowtarzalnymi, iście nadmorskimi akordami i rytmami.
Tę wielobarwną dźwiękową mozaikę współczesnej Gdyni spaja praca Piotra Pawlaka, legendarnego producenta i gitarzysty związanego ze sceną yassową (m.in. Łoskot, Kury, Rito).

Albumowi towarzyszyć będzie cykl koncertów odbywających się w Muzeum Miasta Gdyni. Podczas kolejnego występu promującego album zaprezentuje się formacja Lastryko i Nowa Ziemia.
----------------------
Lastryko

Lastryko to trzech muzyków związanych z trójmiejską sceną alternatywną tworzących muzykę z pogranicza psychodelii, krautrocka i rocka alternatywnego. W twórczości grupy słychać jego nadmorskie pochochodzenie oraz inspiracje rodzimym science fiction.
Zespół zagrał szereg koncertów w Polsce oraz Krajach Bałtyckich, włączając w to supporty przed amerykańskim Tortoise, japońskim Toe, czy chilijskim Follakzoid.
Debiutancki album powstawał w procesie kolektywnej improwizacji. Ostatecznie zarejestrowany został materiał transponowany do bardziej zwięzłych form, dzięki czemu muzyka zespołu stała się bardziej komunikatywna, jednocześnie nie tracąc na pomysłowości. Album nazwany po prostu Lastryko został wydany nakładem Music is The Weapon.

Skład
Artur Bieszke – wokal, gitara
Jacek Rezner – perkusja
Wojtek Lacki – gitara basowa
-------------
Nowa Ziemia 2 – Weno, Ciesielski, Krychowiak
Projekt stworzony przez gitarzystę Artura Krychowiaka, w którym, w odróżnieniu od jego solowego projektu Nowa Ziemia, gra z zaproszonymi przez siebie muzykami. Na potrzeby płyty Gdynia 1988-2018 w składzie zespołu pojawił się Weno (Sautrus) i Konrad Ciesielski (Blindead, Octopussy). W 2016 roku ukazała się płyta Nowa Ziemia 2, stworzona w kooperacji z Dawidem Adrjanczykiem (Akpatok) i Michałem Banasikiem (Tranq).
Przekaz: Naturalny przekaz foniczny stworzony na potrzeby kształtowania umysłów współczesnej młodzieży.

Na koncercie zespół wystąpi w składzie:
Weno – wokal
Michał Banasik – gitara, elektronika
Artur Krychowiak – gitara barytonowa
Konrad Ciesielski – perkusja, klawisze


Projekt sfinansowano ze środków Fundacja Pzu Warszawa

Patronat Medialny: Trójka - Program 3 Polskiego Radia, Radio Gdańsk S.A., Gazeta Wyborcza, Dziennik Bałtycki, cgm, Trojmiasto.pl, Nowe idzie od morza, Kurier Gdyński, Polska Płyta / Polska Muzyka, Lizard Magazyn Soundrive, Kvlt, LupusUnleashed, Hałasy i melodie, Trzy szóstki, @Muzykoholicy, rock3miasto.pl
Partnerzy: Roadhog Booking

Zdjęcie 1 z 0

Zamknij

Gdynia 1988-2018: "Nowa Ziemia 2 & Lastryko" koncert.

LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła