Helicon Metal Festival III / Atlantean Kodex, Smoulder, Venator | Koncerty

25 So Mar

17:00

25 So Mar

23:55

FESTIWAL

Helicon Metal Festival III / Atlantean Kodex, Smoulder, Venator

BILETY
  • 109 PLN - EARLY BIRD / 119 PLN - przedsprzedaż od 01.01.2023/ 130 PLN - w dniu koncertu
  • KUP BILET ON-LINE
Helicon Metal Promotions zaprasza na trzecią edycję Helicon Metal Festival. To impreza dedykowana fanom oldschoolowego heavy, power, speed, thrash i doom metalu zapatrzonego w idoli rodem z lat 80. i organizowana przez fanów dla fanów: bez sponsorów i dotacji.
Jeśli jesteś miłośnikiem białych adidasów, obszytych katan, fryzur z grzywką i wąsów, a do tego ciągle kupujesz kompakty, winyle i kasety - musisz tu być.
Na dotychczasowych edycjach gościliśmy m.in. Crystal Viper, Sacred Steel, Destroyers, Stos i wiele innych zespołów z młodej, polskiej sceny.
▪️ Data: 25.03.2023
▪️ Godzina: 17:00
▪️ Miejsce: Warszawa, Remont: Reaktywacja Legendy
▪️ Bilety:
???? 109 PLN - EARLY BIRD
???? 119 PLN - przedsprzedaż od 01.01.2023
???? 130 PLN - w dniu koncertu
➡️ http://goout.net/.../helicon-metal-festival.../mkqq/
=======================
⚔️ Helicon Metal Festival III line-up:
=======================
▪️ ATLANTEAN KODEX
▪️ SMOULDER
▪️ VENATOR
▪️ EVANGELIST
▪️ GUTTER SIRENS
▪️ MAYHAYRON
======================
Zespół założony w 2005 roku w Niemczech bardzo szybko zyskał status wręcz kultowy wśród miłośników epickiego heavy i doom metalu. W dyskografii trzy pełne albumy, kilka splitów, materiałów demo, EP oraz albumów koncertowych.
Jego muzyka jest mocno zakorzeniona w brzmieniach Bathory, starego Manowar, Solstice i Manilla Road, a zatem mnóstwo tu potężnych hymnów przepełnionych dramaturgią, bogatymi harmoniami gitarowymi oraz fantastycznych melodii snujących opowieści o czasach minionych. Prawdziwy KULT potęgi stali!
▶️ SMOULDER - Epic Heavy / Doom ???????? ????????
www.facebook.com/SmoulderDoom
www.smoulder.bandcamp.com
Zespół pochodzący z Kanady, a stacjonujący obecnie gdzieś między Finlandią, a Kanadą właśnie, założony w 2013 roku. Wychodzi więc na to, że przyszły rok to dekada istnienia. Na koncie demo, debiutancki album oraz EPka, które zyskały ogromną popularność na całym świecie. Na czele kapeli stoi charakterystyczna wokalistka Sarah Ann, a muzyka to epicki heavy metal podlany doomowym sosem. Mus dla fanów Manilla Road, Candlemass, Eternal Champion, Omen i wielu innych.
Austriacki zespół dał się poznać fanom tradycyjnego heavy metalu wydaną w 2020 roku przez Dying Victims Productions EP "Paradiser". Od tamtej pory pierwszy duży album był jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw w gatunku. Płyta ukazała się na początku 2022 roku i potwierdziła doskonałą formę zespołu, stawiając "Echoes from the Gutter" w czołówce najlepszych pozycji z tego roku.
Zespół powołany do życia w roku 2008. Od tamtej pory zagrał w Polsce tylko jeden koncert - w 2013 roku w Goleniowie. Występ na Heliconie będzie zatem ich drugim koncertem we własnym kraju (po 10 latach przerwy), a chyba czwartym koncertem w ogóle w historii. Nie ma więc zbyt wielu okazji, by z ich epickim doom metalem zetknąć się na żywo.
Evangelist ma w dorobku trzy pełne albumy, EP, dwa single i split, a jego muzyka to wypadkowa wpływów Candlemass, Solitude Aeturnus, czy Manilla Road.
▶️ GUTTER SIRENS - Heavy / Power Metal ????????
www.facebook.com/GutterSirens
www.youtube.com/@guttersirens2474
Ekipa dowodzona przez niezmordowanego Domana została założona ponad 30 lat temu z miłości do dokonań Savatage. Któż z nas nie kocha Savatage?! Zespół ma w dorobku trzy doskonałe pełne albumy, na których romansował też z muzyką w stylu Stratovarius, jednak ostatni "Phantom Pains", który ukazał się w 2016 roku, to powrót do korzeni. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Całkowicie zmienił się skład, jednak jedno pozostało niezmienne - pasja do grania muzyki pełnej emocji.
▶️ MAYHAYRON - Heavy Metal ????????
www.facebook.com/Mayhayron
Zespół powstał w Krakowie w 1999 roku, więc dobija ćwierćwiecza. Po wydanym w 2004 roku materiale demo "Metal Spirit" Makarony były jednym tchem wymieniani obok takich zespołów jak Witchking, Sorcerer, Dragon's Eye, Miecz Wikinga i innych, jako nowa nadzieja polskiego heavy metalu. Wydany 2 lata później pierwszy pełny album "Still Want It Heavy" tylko potwierdził ich formę, jednak kolejne lata to wielka cisza. Aktualnie zespół powrócił do aktywności i podobno szykuje premierowy materiał.
======================
⚔️ Organizator: ⚔️
Helicon Metal Promotions
www.facebook.com/HeliconMetal
www.instagram.com/heliconmetalpromotions
heliconmediagroup@gmail.com

Zdjęcie 1 z 0

Zamknij

Helicon Metal Festival III / Atlantean Kodex, Smoulder, Venator

PARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła