SAiN - EP | NEWSY

Sain – zespół powstał w 2015 r., pochodzi z Sopotu, w jego skład wchodzi trzech muzyków i wokalista, którzy wykonują muzykę Nu Metal'ową mocno osadzoną w Hard Rock'u z pasującym do stylu wokalem łączącym w sobie rap i melodyjny śpiew.

Na płycie (EP) z 2017 r. „Sain”, którą się zająłem, znajduje się siedem utworów, z czego jeden jest coverem, do którego niechętnie się odniosę. Nadmienię jedynie, że coverowany materiał, mnie nie bawi, nie śmieszy, a biorąc pod uwagę jego oryginalne wykonanie – żenuje. Ot takie coś pod publiczkę na koncerty kompletnie niezwiązane z klimatem i stylem muzyki, którą wykonuje zespół, chociaż sama aranżacja przyzwoita.

Wracając do autorskiego materiału, to już inna bajka. Tutaj jest czego posłuchać. Żywiołowe granie z charakterystycznym wokalem. Umiejętne, niskie strojenie ewidentnie wskazuje na doświadczenie muzyków, którzy szukając swojego stylu znaleźli własną drogę. Teksty dopełniają całości. Na uwagę na pewno zasługuje utwór „Gniew”, to on (nr 1 na cd) z marszu wskazuje, z jakim zespołem mamy do czynienia, to tutaj mamy sporą dawkę melodyjnego wokalu podanego na jednej tacy z rapem. Przemyślana i perfekcyjnie poukładana kompozycja, odsłania możliwości zespołu. Utwory „Przeklęty Los” i „Utracone” utrzymane w podobnym tempie i zbliżone tematycznie w tekstach. Nie chciałbym robić przewodnika po utworach, ale nie mogę pominąć kawałka „Twoja Wina”, który brzmieniem nawiązuje do klasyków gatunku. „Twoja wina” to mocny, mięsisty od samego początku kawałek, z ciekawym tekstem, charakterystycznymi zmianami tempa zgrabną solóweczką i rozbudowaną perkusją – chyba mój faworyt.

Podsumowując… „Sain” kawał dynamicznego, mięsistego grania nadającym się zarówno na domowy odsłuch (łącznie ze skakaniem po łóżku ;) ) jak i na koncerty. Energia, którą czuć już na etapie CD, na koncercie może zamienić się w wulkan i stać niebezpieczna. Wszystkie utwory są dopracowane i przemyślane. Słuchając można wyczuć zespołowość, energię i więź kompozycyjną, która łączy muzyków. Sain to na pewno zespół, który ma na siebie pomysł i sukcesywnie go realizuje – a wydawnictwo, które opisuje jest tego dowodem.
Chętnie bym Ich zobaczył na żywo… a i nie omieszkam zerkać na przebieg ich muzycznej drogi.

Lista utworów:

 1. Gniew
 2. Przeklęty Los
 3. Utracone
 4. Twoja Wina
 5. Cicho
 6. Bania u Cygana (cover)
 7. Koszmarny Sen

Skład:

 • Piotr Krzewiński - perkusja / wokal
 • Marcin Ananas Michna - wokal
 • Tomasz Skowroński - gitara basowa
 • Jacek Rybczyński - gitara elektryczna

Ocena: 4/5

---
\m/Woszczewski Stary Metalowiec

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła