Koncert premierowy w Kościanie | NEWSY

Koncert premierowy w Kościanie

W dniu wydania debiutanckiego albumu kościańskiej grupy ANN, zespół wystąpił w kawiarni Saskia.

W sobotę 21 października, nakładem wydawnictwa Pronet Records, ukazał się  debiutancki krążek ANN "Fragmenty". Premierę uczczono koncertem w rodzinnym mieście Anny Spławskiej, który zapoczątkował jesienno-zimową trasę koncertową zespołu.

Premierowy koncert zaaranżowano w kawiarni Saskia. Klimatyczne wnętrza pozwoliły na bliski kontakt zespołu z publicznością, która mogła wysłuchać kawałka dobrej, energetycznej muzyki.

Część utworów jest znana. Cztery mają swoje klipy: "Zerwanie kontaktu bojowego z życiem", "Ostrożna", "Do końca" i właśnie tytułowe "Fragmenty", które trwają ponad 6 minut.

Teksty pisze Ania Spławska, muzykę - Paweł Siudej, reszta muzyków aranżuje. - Każdy dodaje coś od siebie, natomiast sam pomysł przynosi Paweł. Najpierw muzyka, później tekst, chociaż czasami zdarzało się tak, że Paweł przynosił utwór, a ja już miałam w głowie stary tekst, niewykorzystany i też pasował - mówi wokalistka, Anna Spławska.

- Paweł jest samoukiem. Jak przyszedł do ANN, to ja też nie miałam pewności, czy komponuje. Poprzynosił swoje utwory, które bardzo mnie zszokowały, bo bardzo pasowały do mojego gustu. On jest mistrzem w przestrzennych dźwiękach. Nie każdy to umie. To jest megatrudne, żeby wykorzystać dany efekt, żeby wiedzieć, w którym miejscu, ile powtarzalności itd.

Zespół dużo koncertował w ostatnich miesiącach - były to plenery, dni miast czy festyny. W listopadzie grają duży koncert na zamku Storkow w Niemczech. Koncerty mają rozpisane już na przyszły rok. Wystąpią w Warszawie, Krakowie, Toruniu, a bliżej - w Rawiczu.

Grupa ANN powstała pod koniec 2013 roku. W jej skład weszli: Anna Spławska, Paweł Siudej, Marcin Niklewicz i Kamil Siudej. Dwa lata później nagrywali swój pierwszy singiel. Nad płytą pracowali etapami. Nagrywali w gdańskim Custom34 Studio. Krążek można kupić w internecie, podczas koncertów i u wydawcy.

Źródło: Elka.pl Monika Kaczmarska-Banaszak

Zgłoś nieodpowiednie treściLOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła