Szarpidrut

Absyntia zapowiada nową płytę. Premiera w kwietniu.

Najnowsza płyta trójmiejskiej formacji Absyntia będzie nosiła tytuł VERTE. Autorem okładki albumu jest gdański fotograf i artysta Roman Krugliński. Premiera krążka będzie połączona z jubileuszem z okazji 10 lecia istnienia formacji.

Na koncercie w legendarnym sopockim Spatifie, który odbędzie się 11 kwietnia wystąpią również goście - oprócz muzyków, którzy uczestniczyli w nagraniach studyjnych pojawią się  ludzie związani z zespołem w początkowych latach jego funkcjonowania. Nowy album zapowiadają między innymi: znakomity, nieco zimnofalowy i psychodeliczny singiel „Mapy”.


W marcu 2009 roku zespół wydał płytę "Nocne historie", z której utwory można było usłyszeć w takich rozgłośniach jak Radio Gdańsk, Program III Polskiego Radia oraz wielu innych. W tym samym czasie grupa rozpoczyna koncerty, których na swoim koncie aktualnie ma około 150 (w Polsce i w Europie, na rozmaitych festiwalach, trasy oraz występy na jednej scenie u boku takich wykonawców jak np. Pink Freud, Lao Che czy ostatnimi czasy - zespół Kult ). W 2011 roku zespół wypuścił dobrze przyjęty przez dziennikarzy oraz publiczność krążek "Korytarze" (EP).

Muzyka Absyntii to połączenie ognia, hipnotycznej atmosfery oraz przenikających melodii, czego najlepszym dowodem są pełne energii i pasji scenicznej występy na żywo. Styl zespołu oscyluje pomiędzy psychodelicznymi brzmieniami gitarowymi, rock'n'rollową energią oraz przestrzenią ocierającą się niekiedy nawet o muzykę filmową. Strona: https://www.facebook.com/Absyntiapl/

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła