Baba na wóz, konie rżą... - recenzja nowej płyty keep rockin' | NEWSY

Baba na wóz, konie rżą... - recenzja nowej płyty keep rockin'

„Seismic Shift”, taki tytuł nosi trzecie duże wydawnictwo, dobrze zapewne znanej szczególnie entuzjastom brzmień progresywnych, grupy keep rockin'. Za mikrofonem dotychczasowego wokalistę zastąpiła... wokalistka - Michalina Domańska-Krawiec. Efekt? Jest szybciej i mocniej.

Korzenie keep rockin' sięgają roku 2008. Zespół wyjściowo miał zdecydowanie rockowe zacięcie, od początku flirtując też z progresywnym aranżowaniem swoich otworów. Wyraźnie pokazywały to kolejne albumy: „Into the Unknown” z 2013 roku oraz „Screaming Out Your Name” z 2017. I choć w przypadku obu tych, naprawdę nadal godnych uwagi płyt, słychać ewolucję brzmienia wynikającą z towarzyszących powstawaniu krążków roszad w składzie, prawdziwa r-ewolucja nastąpiła na najnowszym „Seismic Shift”.

Czy to za sprawą Michaliny? Bez wątpienia jej ostry, momentami mocno metalowy wokal nadał całości tego wydawnictwa przyjemnej szorstkości i rozpędu. Ale słychać to także w mocnej współgrze sekcji rytmicznej, w dociążonych gitarach, dużo bardziej zadziornych, niż zaprezentowane odpowiednio trzy i siedem lat temu, riffach.

Na nowej płycie, keep rockin' z zespołu rockowego, nawet rock-melodyjnego mniej lub bardziej pewnie sięgającego po progresję wyrasta na pewny siebie band, który śmiało można postawić na półce z napisem progresywny rock/metal. Jednocześnie nie można odmówić keep rockin' zatracenia swojej tożsamości i oczekiwać zmiany nazwy na, np. keep metaling.

Jeśliby przesłuchać każde z trzech kolejnych wydawnictw zespołu jedno po drugim, to owszem – usłyszymy różnice, to zrozumiałe. Ale słychać spójność, da się wyczuć jedną nić przewleczoną przez te wszystkie trzy płyty.

W jakim kierunku ta nić podąży dalej? Czas pokaże. Kierunek obecny jest jak najbardziej satysfakcjonujący.

Your' re doin'it right. Keep it going.

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła