Jakie mikrofony dobrać pod sale konferencyjne i dyskusyjne? | NEWSY

Jakie mikrofony dobrać pod sale konferencyjne i dyskusyjne?

Jak wybrać odpowiedni mikrofon w przypadku firm, świątyń lub sal konferencyjnych? Dlaczego warto wybierać modele z równomierną charakterystyką częstotliwości przenoszenia dźwięku i redukcją szumów? Czemu pierwszym wyborem powinien być porządny mikrofon pojemnościowy? Sprawdź i dowiedz się więcej w tym artykule!


Każde pomieszczenie jest w pewien sposób charakterystyczne. Różni je od innych nie tylko kolor tapet, ale i akustyka. Ta natomiast wynika z parametrów wykorzystanych w budowie i wykończeniu materiałów, kształt pokoju oraz wielkość. Z tego względu nagłośnienie sal konferencyjnych, miejsc kultu oraz np. paneli dyskusyjnych nie należy do najprostszych. Wbrew pozorom można stwierdzić, że jest to niezwykle skomplikowana sprawa, która wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale i sprzętu. Pierwsze generuje potrzebę zatrudnienia konkretnego fachowca lub też firmy, która zaplanuje zagospodarowanie przestrzenne, stworzy projekt oraz wskaże urządzenia audio niezbędne do realizacji projektu. Druga kwestia to sprzęt. Ten natomiast dzieli się typowo na nagłośnienie oraz mikrofony lub cały ich system, który będzie zbierał i transmitował dźwięk. Tutaj już zaczynają się schody. Jak wybrać odpowiedni mikrofon w przypadku sal konferencyjnych i np. świątyń? Dlaczego powinien być to porządny pojemnościowy z równomierną charakterystyką częstotliwości przenoszenia dźwięku? Tego dowiesz się mniej więcej w tym artykule! Sprawdź!

Mikrofony pojemnościowe pierwszego wyboru 

W zasadzie  Systemy dyskusyjne są często wyposażone we wbudowane nagłośnienie. Prawda jest jednak taka, że jest to pójście na łatwiznę, które wcale nie generuje dobrego dźwięku. Stanowi to rozwiązanie po kosztach, które z perspektywy lat po prostu się nie sprawdza. W podstawkach urządzeń zamontowane są głośniki, które emitują wypowiedź osoby mówiącej. Mikrofonu w tym wypadku to urządzenie dobrej jakości, ale sam głośnik często pozostawia wiele do życzenia. Jaki sprzęt więc wybrać? No cóż, tutaj najlepiej samemu skonstruować z poszczególnych produktów własny zestaw. Będzie to z pewnością o wiele bardziej efektywne. Dlaczego? Ze względu na to, że możemy dobrać produkty pod kątem danego pomieszczenia, z kolei gotowe systemy do nagłośnienia konwersatoriów są już z góry określone. Nie da się ich zindywidualizować. Jaką jednak markę wybrać pod kątem samodzielnego kompletowania sprzętu?

Tonsil – mikrofony pojemnościowe idealne pod nagłośnienie dowolnych pomieszczeń

Marka zapewnia w tym aspekcie dostęp do dobrej klasy systemów audio. W przypadku nagłaśniania świątyń i sal dyskusyjnych warto przemyśleć Tonsil oraz mikrofony pojemnościowe, które posiadają w swojej ofercie. Z jakiego względu? Aktywny mikrofon konferencyjny przekazuje sygnał do urządzenia centralnego. Ten powraca następnie do głośników w postaci wzmocnionej. Zbiera także liczne szumy oraz wszystko z otoczenia. Gorszej klasy sprzęt będzie generował masę średnio przyjemnych dźwięków, które Tonsil eliminuje nawet w podstawowych produktach. Wszystkie urządzenia w ofercie producenta działają genialnie i separatywnie nawet w przypadku, gdy włączonych jest więcej mikrofonów na raz. Oprócz tego Tonsil to sprzęt o równomiernej charakterystyce częstotliwości przenoszenia dźwięku. Każdy pojemnościowy mikrofon sprawdza się w zasadzie wszędzie, dzięki bardzo dobrym tłumieniu ypu przód-tył. Tonsil wyróżnia się także charakterystycznym niskim poziomem szumów. Ta ostatnia cecha zapewnia natomiast doskonałe brzmienie w całym paśmie akustycznym. Czy warto postawić na tą markę? Zdecydowanie. Dobrze jest zawsze przemyśleć chociażby jej podstawą implementację w aspekcie własnego projektu.

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła