Lunatycy Martwej Dyskoteki w muzycznej podróży do lat 90-tych | NEWSY

Lunatycy Martwej Dyskoteki w muzycznej podróży do lat 90-tych

Poznański zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki publikuje kolejny singiel w tym roku! Już jako kwartet postpunkowy zespół opublikował w tym roku singiel Dobranoc Sąsiedzie. Tym razem Lunatycy zabierją słuchaczy w muzyczną podróż do Radomia lat 90-tych. Dlaczego do Radomia tamtych czasów? O tym poniżej.

Najnowszy singiel Lunatyków Martwej Dyskoteki pt. Spojrzenia to muzyczny pomost międzypokoleniowy. Historia utworu zaczyna się na przełomie lat 80-tych i 90-tych w Radomiu, gdzie tworzył i występował zespół Deszcz, będący nowofalowym składem. Wtedy to najprawdopodobniej powstała oryginalna kompozycja, która została zarejestrowana w 1991r. podczas koncertu w hali radomskiego Radoskóru. Do dziś pozostało nagranie formie wideo z próby oraz nagrania audio koncertu.

Jednym z członków zespołu Deszcz był tata basisty Lunatyków, Jerzy Stobiecki, nomen omen również basista. Po latach gdy powstał zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki pojawił się pomysł aranżu dawnego utworu.

Singiel jest współczesną pocztówką muzyczną Radomia z 1991r. Utwór opowiada o pewnego rodzaju obsesji i tęsknocie, która prowadzi do frustracji. Jest to również łącznik pomiędzy epokami na wielu płaszczyznach tekstowej, muzycznej i emocjonalnej. Tekst utworu po latach dalej wzbudza emocje, chociaż aktualnie jest on zaśpiewany w zupełnie inny niż oryginalnie sposób. Podobnie jest z muzyką, która została napisana od nowa, pozostały w niej jednak akcenty dawnej kompozycji. Jest to ukłon Lunatyków w stronę zespołu, który podarował im swój utwór.

Lunatycy Martwej Dyskoteki

Lunatycy Martwej Dyskoteki to zespół, który można było zobaczyć na jednej scenie wraz ze Świetlikami, Elektrycznymi Gitarami oraz Fisz Emade Tworzywo. Zespół powstał w 2018r. i zadebiutował EP-ką pt. Chaos i Absurd (2019). Przez lata wypracowywał swoje własne unikatowe brzmienie czego efektem jest LP pt. LMD (2022). Przy powstaniu tego albumu zespół współpracował z takimi artystami jak Dagmara Gregorowicz (DAGADANA), Piotr Łojek (Elektryczne Gitary) czy Piotr Kołodyński (Oysterboy/ Muchy). Aktualnie zespół występuje w czteroosobowym składzie: Igor Stobiecki bas&wokal, Tomasz Sojka gitara rytmiczna&wokal, Kacper Kot perkusja&wokal oraz Jakub Walczak gitara solowa.

Powracają po zmianach na koncertowy i wydawniczy szlak, w całkowicie nowej formule kwartetu postpunkowego. Rok 2024 upłynie im pod znakiem Dobranoc +Dobrych Snów:: Nowy materiał pozwoli zabrać publiczność do Pom|ędzY - osamotniony, księżycowy krajobraz, który wyrasta na tkankach duzych i małych miast. Zapewniają koncerty z muzyką pełną improwizacji, jazgotu, smoły, psychodeli i dobranocki.

Linki

Link do utworu na YouTube https://www.youtube.com/watch?v=3osMpvCNxJg

Link do streamingów https://linktr.ee/lunatycydyskoteki

Link do Facebook https://www.facebook.com/LunatycyMartwejDyskoteki

Link do Instagrama https://www.instagram.com/lunatycy_dyskoteki/

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła