Nowy singiel >1965 | NEWSY

Po miesiącach prac w studio mamy zaszczyt zaprezentować pierwszy track z naszego nowego krążka zatytułowanego "Panther". Singiel, o którym mowa nosi tytuł "Stars & Gutter" a jego oficjalna premiera miała miejsce w piątek, 29.10.2021. Jak nazwa utworu wskazuje, space rocka tutaj Wam nie zabraknie.

O samym 1965 można powiedzieć wiele, ale nie to, że jest to zespół jednowymiarowy. Choć warszawskie trio swe korzenie wywodzi z klasycznego rocka, inspirowanego takimi zespołami, jak Led Zeppelin czy Pearl Jam, muzyce 1965 trudno przyczepić konkretną etykietkę. Ambicją grupy jest, aby każdy ich kolejny album był inny, niż poprzedni.

Już debiutancka płyta zespołu - wydana w 2015 roku „High Time” - zawierała bardzo różnorodny materiał, łączący riffowo-solówkowe granie rodem z lat 70 z brzmieniem lat 90. W końcu nazwa 1965 to hołd dla ikony alternatywnego The Afghan Whigs. .

Druga płyta grupy - zgodnie z filozofią zespołu - jest zdecydowanie inna, niż jej poprzednik. Nowe wydawnictwo - zatytułowane „Panther” - to hard rockowy soundtrack do nigdy nienakręconego filmu science fiction z lat 80. To wybuchowa mieszanka glam metalu i space rocka, gdzie spotykają się takie inspiracje, jak Mötley Crüe, Monster Magnet, Velvet Revolver czy Alice in Chains.

Płyta została nagrana w czerwcu 2021 roku w Mustache Ministry Studio w Warszawie pod okiem Marcina Klimczaka, muzyka takich zespołów, jak Oregano Chino czy The Black Tapes, odpowiedzialnego za realizację nagrań takich grup, jak The Stubs, The Heavy Clouds czy Fertile Hump. Album został zmiksowany i zmasterowany przez Haldora Grunberga, znanego z produkcji takich zespołów, jak Behemoth, Weedpecker, Taraban, Major Kong czy Dopelord.

Na albumie wystąpiło gościnnie trzech gitarzystów: Michał Kalinowski (znany z takich zespołów, jak Ugly 10 czy Muerte), Jan Jasiński (lider zespołu Touch The Soul) czy Mikołaj Piechocki (który występował też na debiucie 1965).

Obecny skład zespołu to:
Michał Rogalski - wokal, gitara
Marco Caponi - bas
Tomasz Rudnicki - perkusja

Więcej o zespole 
Facebooku: https://www.facebook.com/1965official
Instagramie: https://www.instagram.com/1965official/
YouTubie: https://www.youtube.com/user/1965official
Spotify: https://sptfy.com/6hnf

Materiał nadesłany 

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła