Szarpidrut

Obieramy nowy muzyczny kurs – wywiad z zespołem Scylla !

Scylla – wywiad dla redakcji Szarpidrut.pl

Scylla powróciła z rewleacyjną EP-ką, której premiera trwa już od kilku tygodni. Jak to możliwe? Zespół co niedzielę – bez względy na to czy handlową czy też nie – udostępnia każdy kolejny z pięciu utworów składających się na „Apex”. Cztery już znamy. Piąty poznamy 17 czerwca.

 

Zaprezentowaliście już cztery single z nowej EP-ki zatytułowanej „Apex”. Opowiedzcie o nich. Gdzie możemy ich posłuchać? 

Hej, numery wrzucamy na serwis Youtube razem z wizualizacją, po czym udostępniamy link na naszym profilu facebook'owym (https://www.facebook.com/scyllaband/). Udostępnione numery aktualnie znajdują się w naszym secie koncertowym i w tym formacie sprawdzają się naszym zdaniem bardzo dobrze, przy tych utworach czuć zdecydowanie większą energie na żywo. Szkice utworów powstały jeszcze w grudniu 2017 i przez następne kilka miesięcy były dopracowywane, głównie pod względem produkcyjnym. Starliśmy się nowe numery wzbogacić bardziej w różne subtelne smaczki produkcyjne w porównaniu do starszych wydawnictw. Wokale nagraliśmy dosłownie tydzień przed ukazaniem sie pierwszego utworu z EP.

 

W sumie na „Apex” skłąda się 5 utworów. Skąd pomysł, by prezentować każdy kolejny co niedzielę?

Format EP-ki pozwolił nam na taki eksperyment. Na pewno, gdyby to był długograj to nie udostępniali byliśmy utworów przez 12 tygodni. Chcieliśmy, żeby każdy kawałek miał swoje 5 sekund. Niedziela wydawała nam się dniem w którym ludzie będą mieli chwile na poszukanie bądź poznanie jakiejś nowej muzyki. Rezultat jednak jest podobny gdybyśmy wypuścili EP-ke "na raz", pierwszy utwór wzbudził zdecydowanie największe zainteresowanie, z następnymi kawałkami już nie było tak różowo. Być może jest to sugestia żeby następny materiał wydać w bardziej tradycyjny sposób.

 

Czyli całą EP-kę poznamy 17 czerwca, tak? Będzie ona dostępna tylko w Sieci czy także fizycznie?

Tak, jak tylko całość znajdzie się już na Youtube, zajmiemy sie umieszczeniem materiału na reszcie platform streamingowych. Fizyczne wydanie EP-ki także chodzi nam po głowie, jeśli już to w niewielkim nakładzie – 100-200 sztuk, bardziej jako pamiątka i do celów promocyjnych. Czy to zostanie zrealizowane, jeszcze zobaczymy.

 

Czy ostatni singiel bedzie spójny z tym, co usłyszeliśmy do tej pory? 

Jest on chyba najbardziej melodyjnym, jaki został przez nas popełniony. Zawiera on też najgęstszą warstwę produkcyjną.

 

W porównaniu ze starszymi nagraniami, te cztery najnowsze wydają się być dużo bardzie surowe, wściekłe. Scylla obiera nowy kurs?

Być może tak, troche bardziej dopracowane struktury, nadające się i na koncert i do odsłuchu w domu. Co do energii i wściekłości, Mariusz dał z siebie zdecydowanie wszystko przy nagraywaniu wokali, co umocniło jeszcze charakter kawałków.

 

Czy „Apex” zapowiada coś większego? Myślicie nad nową dużą płytą?

Prędzej nad następną EP, lub nawet pojedynczymi singlami. Nie wiem czy płyta długogrająca jest w dalszym ciągu potrzebna, albo wymagana od tak niszowego zespołu jak my.

 

Nową EP-kę będziecie promować koncertami?

Tak, zapraszamy:

29.06.2018 Thy Art Is Murder + Scylla + Heresy Denied Warszawa / Hydrozagadka - https://www.facebook.com/events/1813109058982026/

30.06.2018 DRAG RATS Festival Materia, Scylla, Influence, Frenatron / Stargard - https://www.facebook.com/events/253018935242504/

18.08.2018 Niech Cisza Milczy / Pyskowice-Dzierżno - https://www.facebook.com/events/2099868266962849/

01.09.2018 Materiafest / Szczecinek - https://www.facebook.com/materiafestofficial/

 

Jak wyglądają Wasze plany wakacyjne? 

Przerwa na wypoczynek, koncerty i praca nad nowym materiałem.

 

Czy możecie zdradzić tytułu ostatniego singla z „Apex’?

„Revelation”. Zapraszamy już 17 czerwca!

 

Dziękujemy za rozmowę i pozdrawiamy!

Również pozdrawiamy!

Zgłoś nieodpowiednie treściLOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła