Premiera albumu „MindBox” zespołu SYMPTONE! | NEWSY

Premiera albumu „MindBox” zespołu SYMPTONE!

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery debiutanckiego krążka zespołu SYMPTONE. Album „MindBox” ukaże się w sprzedaży 31.01. Dziś zespół prezentuje singiel pt. „Sam Na Sam”, trzeci i zarazem ostatni z puli utworów udostępnionych przed premierą płyty.

SYMPTONE

Czteroosobowy skład z Rzeszowa, który od dwóch lat udowadnia, że polska scena rockowo-metalowa wciąż ma się dobrze. Zespół z lekkością porusza się po gatunkach tj. grunge, nu-metal, czy punk rock, serwując słuchaczom energetyczną bombę zarówno podczas koncertów, jak i na nagraniach studyjnych. Wpadające w ucho melodie przeplatają się tu z misternie skonstruowanymi riffami cięższego kalibru, a przekaz każdego z tekstów wzmacnia charakterny wokal, któremu nie straszny zarówno śpiew czysty, jak i brudny rockowy pazur. SYMPTONE wystąpił na ubiegłorocznej edycji Antyfestu Antyradia oraz na szczecińskim Festiwalu Garaże, gdzie gościł na podium jako jeden z finalistów przeglądu. W poczet osiągnięć zespołu wpisują się koncerty zagrane m.in. w towarzystwie zespołów Pidżama Porno, Luxtorpeda, Illusion i Dziwna Wiosna. W ciągu ostatnich miesięcy zespół intensywnie pracował nad wydaniem debiutanckiego krążka pt. „MindBox”, którego premiera planowana jest na 31 stycznia 2022.

SAM NA SAM

Utwór szyty na miarę dla albumu „MindBox”. Jest to bowiem singiel, który z trzech dotychczas wypuszczonych najgłębiej penetruje zakamarki ludzkiego umysłu, skupiając się na intymnych przemyśleniach jednostki, meandrując po sferze refleksji przedstawionej w utworze postaci. Kompozycja wpisująca się w ramy pełnokrwistej heavy metalowej ballady opowiada o próbie poradzenia sobie ze stratą bliskiej osoby. Poczucie odizolowania towarzyszy nam tu na każdym kroku – od sugestywnego tytułu utworu, przez stonowaną i melancholijną warstwę muzyczną, po chmurną treść okraszoną ekspresyjnym wokalem. Z biegiem tekstu można zaobserwować zmianę nastawienia osoby osamotnionej, która przechodzi przez kolejne etapy żałoby – zaczynając od negacji, przez gniew, kończąc na akceptacji. Delikatna liryczność utworu przepleciona tu jest mocnym, dynamicznym i mrocznym uderzeniem, które akcentuje zmieniające się na bieżąco emocje.

MINDBOX

Nazwa „MindBox” nieprzypadkowo odnosi się do ludzkiego umysłu – elementem wspólnym wszystkich dziesięciu utworów zgromadzonych na płycie jest eksploracja ludzkiej psychiki w przeróżnych kontekstach i sytuacjach. Refleksyjne teksty wplecione w bogatą stylistycznie warstwę muzyczną niepostrzeżenie zabierają słuchacza w podróż po ludzkiej naturze, stawiając po drodze wiele pytań dotyczących istoty człowieczeństwa i wyzwalając przy tym istny kalejdoskop emocji. Wśród utworów wchodzących w skład płyty znajdują się trzy opublikowane dotychczas single: "Social", "Sam Na Sam" oraz „Pryzmat”, do którego pod koniec ubiegłego roku powstał teledysk, owoc współpracy zespołu z rzeszowskim reżyserem Łukaszem Rogiem.

Szczegółowe informacje dotyczące kanałów sprzedaży płyty oraz jej dystrybucji na serwisy streamingowe pojawią się w dniu premiery albumu na facebookowej stronie zespołu.

---

materiał nadesłany

Witchdoctor

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła