Wake Up & Live w Sulęcinie | NEWSY

Wake Up & Live w Sulęcinie

W tym roku festiwal Wake Up & Live łączy swoje siły z wydarzeniem Lubuskie Dobrze Rockuje Fest!


Wake Up and Live to Festiwal Muzyki i Sztuki, który od 2007 roku odbywa się w Sulęcinie, a jego głównym organizatorem jest Sulęciński Ośrodek Kultury. Od zawsze było to wyjątkowe wydarzenie w skali województwa i nie inaczej jest w tym roku. Tym razem Wake Up łączy siły z Lubuskie Dobrze Rockuje Fest by jeszcze bardziej promować lubuskie zespoły i promować regionalnych artystów przyjmując na XV edycję nazwę Wake Up & LDR.

Tegoroczny festiwal potrwa jeden dzień i odbędzie się dokładnie 7 sierpnia przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury na „Scenie Pod Lipą„ czyli w przepięknym miejscu pośród drzew i zieleni w otoczeniu wspaniałych, spragnionych sztuki i dobrej zabawy ludzi. W tym roku będzie rockowo, alternatywnie, zadziornie i soczyście gitarowo, a to za sprawą specjalnie zaproszonych gości, również z zagranicy.

Na festiwalowej scenie usłyszymy: Meteroids, Brevki, Deaf Wankers z Francji, Chałtcore, Łukasz Łyczkowski & 5 RANO oraz GraVity Off.


W tym roku festiwalowi towarzyszą działania związane ze Street Art’em. Odbędą się warsztaty, wystawy, spotkania oraz projekcje filmowe. Będzie można się czegoś nauczyć, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Wake Up & LDR Festiwal – szczegóły:

Data: 7 sierpnia 2021
Start: 17:00
Miejsce: Scena pod Lipą / SOK,
ul. Moniuszki 1, Sulęcin (województwo Lubuskie)
Bilety: 50 PLN oraz 30 PLN (dzieci i młodzież do 12 roku życia)
rezerwacja biletów pod nr tel. 506070879
SMS o treści: Wake Up + imię i nazwisko + ilość biletów


Zespoły:

METEROIDS to zespół założony na przełomie 2017/2018, grający własne kompozycje w  gatunku Hard Rock. Nazwa „Meteroids” – od błędnych meteoroidów, krążących, poszukujących celu i wyzwalających swoją energię w muzyce. Grali między innymi na Winobraniu 2018 i 2019, WOŚP 2020, jako support zespołów Farben Lehre i Bullfinch oraz na wielu imprezach w okolicach Zielonej Góry, a jak sami przyznają ich największym sukcesem jest wygrana Przeglądu Zespołów Rockowych Województwa Lubuskiego LUBUSKIE DOBRZE ROCKUJE FEST 2020 organizowanym przez Sulęciński Ośrodek Kultury. Z autorskim utworem „Przemyślenia” przeszli do finału w plebiscycie „POKAŻ TALENT!” organizowanym przez Gazetę Lubuską oraz od 15 miesięcy są wysoko notowani na Liście Przebojów Radia SOK. Można także ich posłuchać na antenie wielu innych stacji radiowych.

BREVKI to autorski projekt powołany do życia w grudniu 2018 roku przez Paulinę Solską i Grzegorza Kruszakina z potrzeby realizacji własnych pomysłów muzycznych. Z czasem do projektu dołączali kolejni lubuscy muzycy i dziś zespół funkcjonuje w składzie sześcioosobowym. Ich muzyka wprowadza słuchaczy w bardzo przyjemny, pozytywny nastrój za sprawą ujmujących wokali oraz delikatnych, łatwo wpadających w ucho melodii oscylujących wokół klimatu akustycznego pop-rocka.

The Deaf Wankers to zespół z Paryża. Kiedy większość nowej muzyki powstaje na komputerach, upierają się przy dostarczaniu najsurowszego rocka. Lubią kiedy jest ciężko, odjazdowo i chwytliwie. Ich muzyka ma swoje korzenie w różnorodnych wpływach, od stoner, przez grunge i punk-hardcore z domieszką popu. Ich piosenki są przeznaczone do grania na żywo, bez efektów studyjnych, w dobrym starym stylu. Nie wstydź się i przyjdź, wyczyścisz sobie uszy.

Chałtcore - grają od 20 lat w tym samym składzie, zagrali trochę koncertów, a najbardziej prestiżowy z nich to support Majki Jeżowskiej. Rok 2021 okazał się przełomowy ponieważ przyniósł dosyć niespodziewany ruch w postaci wydania albumu „Respawn” podsumowującego niejako dwudziestoletnią historię grupy. Od tego momentu zespół nabrał nowego rozpędu i staje się co raz bardziej rozpoznawalny na krajowej scenie, zbierając pozytywne opinie w prasie muzycznej oraz wśród fanów bezkompromisowych dźwięków. Szykujcie się na liryczny nokaut, bo Chałtcore nie bierze jeńców.

Łukasz Łyczkowski & 5 Rano - „To moje życie, to jest mój Rock & Roll”… i tak już blisko 17 lat przyświecają ich drodze te właśnie słowa. Jeśli szukasz tego co w dzisiejszej muzyce niestety już rzadkie, czyli szczerości i prawdy, to trafiłeś znakomicie!
Któż o zdrowych zmysłach w Polsce połączyłby miłość do muzyki z lat 70. spod znaku legendarnego Woodstocku, klasyki metalu i hard rocka z lat 90., oblanej sosem grunge rodem z Seattle?  I to wszystko dodatkowo zmieszane z pomysłami jedynego w swoim rodzaju duetu twórczego Łabędzki & Łyczkowski. Efekt? Pokręcona szczera i emocjonalna muzyka, którą daremnie od lat ludzie próbują zaszufladkować.

Gravity OFF - silnie nagłośniona grupa badawczo-eksploracyjna w drodze po nieznane. Grają wspólnie od kilku lat, a płyta „Intronauta” jest ich zwieńczeniem. Przez ten czas zagrali kilkadziesiąt koncertów przy okazji wygrywając niektóre przeglądy lub otrzymując wyróżnienia. Jednym z większych osiągnięć jest wygrana 1 miejsca w ogólnopolskim festiwalu ANTYFEST Antyradia 2020 i otrzymania statuetki Złotej Kosy. Otwierali drugi dzień festiwalu Pol'and'Rock 2020 – Najpiękniejsza Domówka Świata.
Jednak to co sprawia im największą radość to sam fakt grania na scenie i prezentowania swojego materiału, który spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem przez widownię.
Szukają własnego stylu, własnego brzmienia i taki im przyświeca cel w muzykowaniu.

Link do wydarzenia

https://fb.me/e/MyMVQUYG

*materiał nadesłany 

Organizator: Sulęciński Ośrodek Kultury

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła