Wywiad z zespołem "Arcane Cathedral" | NEWSY

Wywiad z zespołem "Arcane Cathedral"

Drodzy fani i drogie fanki dzisiaj mamy dla Was wywiad z zespołem "Arcane Cathedral"

Jak powstał zespół?

Zespół powstał w 2014 roku czyli już 10 lat temu. Nasz perkusista po powrocie do Krosna próbował kontynuować działalność swojego poprzedniego zespołu jednak po kilku miesiącach prób nastąpiła zmiana koncepcji i tak powstało Arcane Cathedral.

Co uważacie za swój największy hit?

Szczerze mówiąc to ciężko wybrać jeden utwór. Każdy z członków zespołu ma swój ulubiony. Dla mnie (Artur - perkusista) ulubionymi utworami są The Blind Utopia z debiutanckiej płyty oraz The Saints of Killers z najnowszej EP-ki.

Co jest Waszym największym sukcesem?

To że dalej działamy mimo zmian składu i innych przeciwności losu. Jak wiadomo takie lokalne kapele mają zawsze pod górkę, a w ostatnich latach problemy się tylko nasiliły. Największym problemem jest frekwencja na koncertach oraz brak klubów chętnych na organizacje koncertów mniejszych kapel. W tym miejscu warto wspomnieć o działalności Stowarzyszenia Przepraszam z Tarnowa - klubu bardzo mocno wspierającego działalność takich niewielkich zespołów jak nasz.

Jakie macie plany na przyszłość?

Chcemy koncertować jak najwięcej w całej Polsce oraz w tym roku nagrać kolejną płytę. Mamy nadzieję nagrać również teledysk i dalej promować się w internecie przy wsparciu m.in. portalu Szarpidrut.pl :D

Kiedy nowa płyta?

Mamy kilka nieopublikowanych utworów, pracujemy nad nowymi i jeśli wszystko się uda w tym roku wejdziemy do studia.

Jakie niespodzianki szykujecie dla swoich fanów?

Nie chcemy wiele zdradzać, ale na koncercie w Warszawie oraz Krakowie usłyszycie nowy, nigdy wcześniej nie grany na żywo utwór oraz szykujemy fajną rzecz wraz z Landscape of Souls, ale tego już nie zdradzimy :)

Co jest Waszą największą inspiracją?

Każdy z członków zespołu inspiruje się czymś innym. Te inspiracje staramy się przełożyć na nasze utwory co mamy nadzieję słychać :)

Co motywuje Was do kolejnych działań?

Reakcje ludzi na naszą muzykę oraz wsparcie innych zespołów z którymi gramy w tym roku koncerty - Landscape of Souls oraz Inverne. Polecamy się zapoznać z ich twórczością oraz zapraszamy na koncerty :)

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła