Szarpidrut

Jakiś czas temu zetknąłem się z zespołem „Good Old Devil”. Jest to warszawska formacja tworząca w okolicach alternative rock'n'rolla, stoner bluesa, stosunkowo młoda w sensie istnienia jako zespół. To, co mnie urzekło w ich twórczości to wyrazistość.

Słuchając pierwszy raz nie przeszło mi przez myśl, że zespół działa zaledwie kilka lat. Po przesłuchaniu „demo” i śmiało stwierdzam, że Good Old Devil bardzo dokładnie określa swój styl. Nie da się ukryć, że wspomnianą wyrazistość podkreśla charakterystyczny wokal a raczej wokale braci Pawła Ejsmont i Jacka Ejsmont, które doskonale komponują się z hipnotycznym brzmieniem. Cztery utwory„I Want My Bones”, „Cookin' After Orange”, „Aristide” i „ The World is Done”, które tworzą demo budzą ogromny niedosyt, a tym samym apetyt na pełny album. Przy psychodelicznym klimacie, który zespół wytwarza ciężko jest postawić na jeden kawałek. Momentami miałem wrażenie, że to jedna rozbudowana kompozycja. Nie chcę typować, bo wierzę, że te cztery utwory to pierwsze cztery puzzle dość skomplikowanej, interesującej i niebanalnej muzycznej układanki. Każda z kompozycji świetnie uzupełnia pozostałe. Słuchając pierwszy raz zapewne pojawią się skojarzenia no i nie ukrywam, że daje się wychwycić inspiracje. Jakie? Odpowiedź na to pytanie zostawię dla siebie, bo nie chciałbym niczego sugerować.

Gdzieś w informacjach o nich przeczytałem, że zespół gra to, „co czuje i lubi”. Nie mogę się z tym nie zgodzić… w ich muzyce czuje się pasję i zaangażowanie całej ekipy w finalny twór. Mówiąc o sobie używają określeń „brudno”, „surowo”… trochę kokietują, bo każdy ich dźwięk jest precyzyjnie ulokowany i zaplanowany… nie chce mi się wierzyć w przypadki… tak czy inaczej efekt jest imponujący.

W każdym razie… słuchając Good Old Devil mamy do czynienia z „wyrazistym” niebanalnym brzmieniem, które zostaje w głowie. Momentami jest subtelnie i delikatnie a momentami mocno „surowo” i „brudno” – całość? Mroczna, psychodeliczna i jak już wspomniałem hipnotyczna.

Może pojawić się zarzut jednostajności, lecz ja tego tak nie odbieram, bo słuchając bardzo szybko przenoszę się do ich „wyraźnie” wykreowanego świata dźwięków i daję się prowadzić kompozycjom… szkoda tylko, że tak szybko się kończą, ale bądź co bądź to dopiero demo – więc zostaje poczekać na pełny album… oby nie za długo…

Aktualny skład:

  • Paweł Ejsmont – Wokal/Gitara Rytmiczna
    Jacek Ejsmont – Gitara Prowadząca/Wokal
    Mateusz Neubert – Gitara Basowa
    Bartek Kamiński – Perkusja
  • W nagraniu demo na perkusji grał Krzysztof Lisowski

Ocena: 4+/5

---
\m/Woszczewski (TEOR Metal MegaZin)

Zgłoś nieodpowiednie treściLOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła