Nowe wydawnictwo zespołu CowdeR. Mocne akcenty na nowym mini albumie pt:. "Ludzie". | NEWSY

Nowe wydawnictwo zespołu CowdeR. Mocne akcenty na nowym mini albumie pt:. "Ludzie".

CowdeR wraca po kilku latach od wydania debiutanckiego krążka "El Payaso". Na nowiutkiej EP-ce pt.: "Ludzie" znalazło się 5 utworów: "NIEWSTYD", "Kolędnicy uciech prostych", "KUKŁY", "RhPlus" oraz "Proste Słowa", które powstały w ramach akcji #Hot16Challenge2. Singlami promującymi nowe wydawnictwo są nieco postpunkowy "NIEWSTYD"

i klasycznie rockowe"RhPlus"

Do obu piosenek powstały klipy w formie "lyric video". Najbardziej charakterystyczne dla zespołu są za to mocniejsze "Kukły" i "Kolędnicy uciech prostych".

CowdeR tworzą obecnie gitarzysta Mikołaj Adamski i wokalista Artur Łukaszewski.
- "LUDZIE" to takie nasze, rockowe granie w nowoczesnej formie. Pobawiliśmy się słowem i muzyką. Nadaliśmy tym piosenkom CowdeRowy sznycik ale wszystko jest muśnięte współczesnością. Jak zwykle mocną stroną są polskie teksty autorstwa Artura. Słuchając EPki "LUDZIE" wszyscy będą mieć pewność, że słyszą CowdeR:) - podkreśla Mikołaj Adamski, który sam zajął się kompozycją wszystkich utworów.
- To ważne, że Mikołaj pracując nad kształtem piosenek zachował klimat z pierwszej płyty ale kompozycje są nowoczesne. Zawsze byliśmy kojarzeni z dobrą zabawą na koncertach. Z wybuchową mieszanką brzmienia, energii i ekstazy nerwowej na scenie. Teraz udowodnimy mam nadzieję, że potrafimy być wariatami także w czterech ścianach studia - dodaje Artur Łukaszewski.
Co ciekawe bębny do wszystkich utworów nagrał Dariusz "DARAY" Brzozowski znany z zespołów Hunter, Dimmu Borgir czy Black River a basem i realizacją projektu zajął się Filip Hałucha z Heinrich Studio, ex Rootwater, Vesania.

Tytuł mini albumu to w skrócie opis tematyki zawartej w tekstach i jednocześnie kontynuacja przekazu z pierwszej płyty "El Payaso". Zwyczaje, przywary, gusta i problemy współczesnego świata czyli to wszystko czym dziś żyją "Ludzie". To zapis spostrzeżeń, które słuchacz może interpretować w dowolny sposób przez co zespół tworzy niejako platformę do dyskusji. Muzycznie CowdeR z nu metalu podąża w stronę mocnego rocka z elementami grunge'u. Więcej jest melodii i pojawiają się motywy orientalne. Zespół eksperymentuje brzmieniowo i sam określa teraz swoje granie jako grungecore.

"EP-ka "Ludzie" jest zapowiedzią drugiego albumu, nad którym trwają prace.

Pierwsza płyta CowdeRa, "El Payaso" oraz nowy mini album dostępne są na muzycznych platformach streamingowych m.in. na itunes, spotify, tidal etc.

Oficjalne konta zespołu:
https://www.facebook.com/cowder.poland/
https://www.instagram.com/cowder_music_band/?hl=pl
https://www.youtube.com/channel/UCZNjw2zAB9_CIdQ4SkKwrNQ

---

materiał nadesłany

CowdeR

Zgłoś nieodpowiednie treściPARTNERZY


LOGOWANIE

Zamknij

REJESTRACJA

Zamknij
lub

Masz już konto w Szarpidrut.pl?

Zaloguj się w Szarpidrut.pl

ODZYSKIWANIE HASŁA

Zamknij
Odbierz pocztę e-mail! Wysłaliśmy tam wiadomość! Nie ma? Sprawdź folder SPAM
Nie mamy takiego adresu w bazie!

Podaj adres e-mail, którym logujesz się do serwisu - wyślemy tam link do wygenerowania nowego hasła